Avrupa’nın en popüler termal kasabaları!

Eskiden doğal bir ortamda sağlık arayanların en gözde adresleri olan termal kasabalar, günümüzde modern birer SPA merkezi olarak hizmet vermekte. Dünya’nın en popüler isimlerinin de sürekli ziyaret ettiği bu termal kasabalarının aralarında en popüler olanlarını haberimizde paylaşıyoruz;
Karlovy Vary: Çek Cumhuryeti’nde yer alan Karlovy Vary, Prag’a 1 saatlik mesafede yer alıyor. Sigmund Freud, Mustafa Kemal Atatürk ve yüzlerce ünlü isimlerin de geçmişte çok sık ziyaret ettiği bu kasaba, Kral IV. Charles tarafından av esnasında keşfedilmiş. Günümüzde onlarca lüks otele ev sahipliği yapan Karlovy Vary’nin kaynak suyu aynı zamanda içilebilir özellikte taşıyor. Karlovy Vary’e Prag’dan düzenlenen günübirlik turlarla ulaşmak mümkün.

Budapeşte: Macaristan’da yer alan Budapeşte’de çok eski dönemlerden kalan hamamlar, bugün birer gözde SPA merkezi olarak hizmet veriyor. Bu hamamların içlerinden en bilineni Szechenyi Hamamı. Çok sayıda sauna ve buhar banyosu olan tesisin toplamda 18 adet yüzme havuzu da mevcut. Ayrıca bu hamam geceleri de çılgın havuz başı partilerine ev sahipliği yapıyor.

Montecatini Terme: İtalya’da bulunan bu termal kasaba, Floransa’ya 40 km uzaklıkta. Çok sayıda SPA merkezine ev sahipliği yapan kasaba, her türlü stresten uzak bir yaşamı sunuyor.