Avrupa’da gidebileceğiniz en iyi çocuk müzeleri!

Çocuklarla müze gezmek, çocuklarda gözlem yeteneği geliştiği gibi yaratıcılık ve beğeni duygusu da gelişiyor. Müzede gezen bir çocuk farklı kültürleri tanıma fırsatı buluyor. Peki Avrupa tatilinde çocuklarınızla birlikte hangi müzeleri gezebilirsiniz?
Labyrinth Kindermuseum – Almanya: Bir oyun parkı havasında olan bu müze, oyun alanlarının yanı sıra geniş eğitim alanlarıyla da karşımıza çıkmaktadır. Müze 3 – 12 yaş arası çocuklara hitap ediyor ve yılın her dönemi çocuklara farklı aktiviteler sağlanıyor.

Tropenmuseum Junior – Hollanda: Özellikle 6-13 yaşları arasındaki çocuklara hitap eden bu müze, Amsterdam’da yer alıyor. Oldukça geniş kapsamlı bir etnografya müzesi olarak hizmet veren müze, 1975 yılında açılmış. Bir çok kültüre dair eserlerin yer aldığı bu müzede müzik , dans , tiyatro gibi sanat dallarını da barındırmakta.

Roald Dahl Childrens Gallery – İngiltere: İngiltere’nin Londra’ya yakın bir köyünde, Aylesbury isimli yerleşim yerinde bulunan bu müze, Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nı andırıyor. Müzede sevimli hayvanlardan keşif bölümlerine, dev şeftali evinden minik bir kütüphaneye kadar rengarenk bölümler bulunuyor.

Junibacken Museum – İsveç: Stockholm’e bağlı bir ada olan Djugarden’da yer alan bu müze, İsveç’in çocuk öykücülerinin eserleri temel alınarak hazırlanmış. Bu müzede çocuklarınız kendilerini masal dünyasında hissedecek.