Avrupa kıtasında vize istemeyen ülkelerde tatil!

Avrupa kıtası dünya üzerindeki en önemli ve en gelişmiş ülkelerin bulunduğu kıta olması sebebiyle dikkat çekmektedir. Avrupa Kıtası, sahip olduğu kültürel ve doğal zenginlikler sayesinde gezgin ruhların her daim favorisi haline gelmiştir. Peki Avrupa kıtasında vize olmadan hangi ülkelerde tatil yapılabilir?
Arnavutluk: Arnavutluk ülkesine pasaportsuz bir şekilde giriş sağlayabilirsiniz. Çoğunlukla kültür turizmi sevenlerin tercih ettiği ülkede başkent Tiran capcanlı gece hayatıyla ilgiyi üzerine topluyor. Balkanlar’da yer alan, zengin kültürü, köklü tarihi, farklı mimarisi, olağanüstü kumsalları, UNESCO Mirası kasabaları, enfes doğası ile Arnavutluk; oldukça da ucuz bir ülke.

Karadağ: Karadağ; denizi, dağları, gölleri, mağaraları, şelaleleri ve tarihi dokusunu koruyan şehirleriyle tam bir turizm ülkesi. Karadağ’da yüksek ücretler ödemeden Avrupa mimarisini kolaylıkla keşfedebilirsiniz.

Kosova: Avrupa’nın en küçük ülkelerinden birisi olan Kosova’ya pasaportsuz giriş yaparak birçok Avrupa mimarisini görebilirsiniz. Tarihi ve turistik yönden önem arz eden Kosova’nın başta Osmanlı eserleri ile süslenmiş başkent Priştina, Kosovanın kültür başkenti Prizren, Müslümanların yoğunlukta olduğu İpek ve keşfedilmeyi bekleyen diğer şehirler, görülmeye değer önemli kentler arasındadır.

Makedonya: Makedonya, Türk vatandaşlarının bordo veya yeşil pasaport fark etmeksizin vizesiz gidebileceği ülkelerden. Sırbistan, Kosova, Arnavutluk, Yunanistan ve Bulgaristan arasında bulunan Makedonya, başkenti Üsküp’te uygun maliyetli turistik gezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.