Asla göremeyeceğiniz yerler

Dünya’mızın çeşitli güzellikleri var, fakat bazı yerlerini görmek imkansız. İmkansız çünkü bu bölgeler hükümetlerin ya da uluslararası anlaşmaların aldıkları kararlarla görülmesi yasaklanmış yerler. Ve bu yerlere ülkenin başkanları dahi giremiyor.

1- Ise Grand Shrine – Japonya : Japonya’daki The Ise Grand Shrine (Büyük İsa Mabedi), Japon mitolojisinde Güneş Tanrısı Amaterasu’nun evi olarak biliniyor. MÖ 4. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren Ise Grand Shrine’ye yalnızca rahip ve rahibelerin girme hakkı var. Yani ne yazıkki bu 2400 yıllık tarihi görmeniz imkansız.

2- Area 51 – Amerika Birleşik Devletleri : 51. Bölge, Las Vegasin 153 km. kuzeyinde, Groom Dry Lake yakınında bulunuyor ve yıllardır burayı ufoların ziyaret ettiği varsayılıyor. Bu alana girenler askerler tarafından yakalanıp para cezasına çarptırılıyorlar.

3- RAF Menwith Hill – İngiltere: İngiltere’de yer alan RAF Menwith Hill, dünya üzerindeki en büyük elektrik denetleme istasyonuna sahip. Bu merkezin kendisine ait tüm dünyayla iletişim kurabileceği bir uydusu da bulunuyor. Ve bu bölgeye girilmesi de yasak.

4- Room 39 – Kuzey Kore: Yasaklar ülkesi Kuzey Kore’de hükümetin kendisine ait bir alanı olan 39.Oda’ya girmenin cezası ölümdür ve ceza giren kişinin ailesine de uygulanır.

5- Nort Sentinel Adası – Bangladeş: Bangladeş’te bulunan Nort Sentinel Adası , aslında 1996 yılına kadar ziyarete açık bir alanmış. Bu eşsiz güzelliğe sahip ada daha sonra dış dünyayla olan iletişimin yerlilerin kültürüne zarar vereceği düşünüldüğünden hükümet tarafından ziyaretler yasaklanmış.