Antalya’nın en iyi 5 kültür sanat merkezi!

antalya_kultur_sanat

Antalya halkı turizme önem verdiği kadar kültür ve sanat anlamında da ciddi olarak ilgilenmektedir. Her ay devlet tiyatrosunun oyunları, birçok sanat etkinlikleri, yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayan dev sahnelerle Antalya turizm – kültür – sanat şehridir. Tatiluzmani.tv olarak bizde sizler için Antalya’nın en iyi 5 kültür sanat merkezini listeledik!..
(not:sıralama karışıktır.)

antalya_devlet_tiyatrosu
1- Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu
Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, oyunlarında seyircisiyle bir bütün halinde olma özelliği göstermektedir. Sahne ve seyircinin devamlı etkileşim halinde olduğu Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, birçok oyunda seyircinin oyuna dahil edilerek ayrı bir sanat zevki oluşturmaktadır.
Adres: Karaalioğlu Parkı girişi, ABT Sahnesi
Telefon: 0242 249 5326

2- Atatürk Kültür Merkezi
Atatürk Kültür Merkezi Antalya şehir merkezinde bulunması ve 817 kişilik dev kapasitesi gibi özellikleriyle sanat severlerin ve büyük festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl Uluslararası Altın Portakal Sinema Ödülleri’nin verildiği festivalde yine bu kültür merkezinde yapılmaktadır. Özel ses dizayn mimarisi ile akustik bir havada mikrofonsuz gösteri yapılabilmektedir.
Adres: Sakıp Sabancı Bulvarı Atatürk Parkı İçi, Kültür Merkezi
Telefon: 0242 238 5444
antalya_kultur_sanat
3- Aspendos Antik Tiyatrosu
Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan antik açık hava  tiyatrosudur. M.S 2. yüzyıldan kalma olan tiyatro, 2015 yılı baz alındığında 1835 yıllıktır ve hala büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.
Adres: Antalya-Alanya Arasında Antalya’ya 45 km.uzaklıktadır.
Telefon: 0242 742 8000

4- Erdem Bayazıt Kültür Merkezi
Çocuk ve yetişkin oyunları ve söyleşileriyle Kepez halkının kültüre doymasını sağlıyor.
Adres: Yeniemek mah. Sakarya Bul. No:233, Kepez
Telefon:  0242 325 6060
antalya_kultur_sanat2
5- Haşim İşcan Kültür Merkezi
Antalya’da opera, bale denilince ilk akla gelen yer. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu ve Devlet Opera ve Balesi olma özelliğini de elinde tutmaktadır. Çocuk ve yetişkin oyunları ve söyleşileriyle Kepez halkının kültüre doymasını sağlıyor.
Adres: Yeniemek mah. Sakarya Bul. No:233, Kepez
Tel: 0242 247 9792