Antalya’da teleferiğe nerelerde binilir?

Antalya’da teleferiğe nerelerde binilir?

Antalya’da, teleferik ile bölgenin en yüksek noktasına çıkmanın keyfi gerçekten bambaşka bir deneyim. Bildiğiniz gibi teleferik ne kadar yüksekte olursa, manzarası da bir o kadar büyüleyici oluyor. Her turist teleferik olan şehirlerde bu deneyimi es geçmemelidir. Peki Antalya tatilinde nerelerde teleferiğe binebiliriz?
Tünektepe Teleferik: Konforlu bir seyahatle tabiat manzarasına tanık olabileceğiniz Sarısu – Tünektepe arasını 9 dakikaya düşüren teleferik, büyük ilgi görüyor. ”Ayaklarınız yerden kesilecek” sloganıyla geçtiğimiz aylarda hizmete açılan teleferiğin saatte 36 kabiniyle 1200 kişi taşıma kapasitesi bulunuyor.

Tahtalı Teleferik: Kemer’de tatilcilerin popüler gezi duraklarından birisi olan Tahtalı Dağı’na Olimpos’tan teleferik ile çıkabilir ve buradaki muhteşem manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Zirveden içeceğinizi yudumlarken tatil bölgesinin ve denizin nefes kesen görüntüsünün keyfine varabilirsiniz. Antalya`ya iş veya turizm amaçlı gelen herkesin mutlaka görmesi gereken teknoloji ve mühendislik harikası Tahtalı Teleferik günlük ziyaretler için ideal ve unutulmaz bir seçim olacaktır.