Antalya’da en lezzetli kahve nerelerde içilir?

Antalya’da en lezzetli kahve nerelerde içilir?

Araştırmalara göre dünyada her gün 2,25 milyar kupa kahve tüketiliyor. Hal böyle olunca da kahve mekanları her geçen gün artıyor. Kahve bağımlıları iyi bilir, bu muhteşem içeceğin keyfini hiçbir içecek vermez. Kahve başlı başına bir kültürdür. Ancak tabi ki o kahve lezzetli yapılmalıdır. Peki sizin müdavimi olduğunuz sürekli gittiğiniz bir yeriniz var mı? İşte Antalya’da en lezzetli kahveyi içebileceğiniz mekanlar;
Kahve Durağı: Antalya – Gürsu’da bulunan bu mekan, unutulmaya yüz tutan geleneksel Türk kahve kültürünü kumda kahve ile yeniden canlandırıyor. Özel olarak deniz kumları arasından seçilen ve 300 dereceye dayanıklı kumların kullanılmasıyla yapılan bu özel kahve, kahve severlerin nostalji yaşamalarını sağlıyor. Üst katında bulunan suit odasında toplantı, doğum günü organizasyonlarınızı da gerçekleştirebileceğiniz bu mekanda arkadaşlarınızla okey keyfi de yapabilirsiniz. Şömine başı locası, rahat koltukları sayesinde misafirlerine lezzetin yanında rahatlığı da sağlayan Kahve Durağı’nı mutlaka keşfetmelisiniz.

Kubi Kahve Evi: Antalya – Işıklar caddesinde bulunan bu mekan, yaz – kış yoğun olmasıyla dikkat çekiyor. Mekanın kahvelerinin lezzeti kadar sunumları da göz dolduruyor. Burada turunç ağaçlarının arasında kahve keyfi yapabilirsiniz. Mekanın ayrıca nargile için ayrı bir bölümü bulunuyor.

Yemen Kahvesi: Antalya’da tam 23 ayrı noktada şubesi bulunan bu mekana hemen hemen her semtte rastlamanız mümkün. Farklı kahve aromalarıyla müşterilerine farklı bir deneyim sunan Yemen Kahvesi’nde mutlaka kavunlu kahveyi denemelisiniz.

Kahve Diyarı: Antalya’da 5 ayrı bölgede şubesi bulunan bu mekanın birçok kahve tutkunu müdavimi bulunuyor. Yeme-içme sektöründe elde ettiği başarı ile her geçen gün büyüyen Kahve Diyarı’nın ferah bir ortamı bulunuyor. Burada kahvenin yanı sıra makarna deneyimini de yaşamalısınız.