Antalya tatilinde kar keyfini nerelerde yaşayabiliriz?

Türkiye’nin gözde tatil beldelerinden biri olan Antalya’da iki mevsimi aynı anda yaşamak mümkün. Her ne kadar şehir merkezinde tam anlamıyla kışı yaşayamasak da ilçelerin de ve yaylarında kar keyfini yaşamak mümkün. İşte Antalya’da kar keyfini yaşayabileceğiniz yerler;
Tahtalı Dağı- Olympos Teleferik: Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan, doğal güzellikleri ile ünlü Tahtalı Dağı ve Olympos Teleferik, 2365 metreden Antalya’yı izleyebileceğiniz bir kar keyfi sunuyor.

Saklıkent Kayak Merkezi: Torosların Beydağları kısmında yer alan Bakırlıdağı kuzey yamacına kurulmuş 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kayak merkezi olan Saklıkent, Antalya’ya 1 saatlik bir mesafede yer alıyor. Buraya gelen ziyaretçiler harika bir pist, doğa ve hava ile buluşuyor.

Feslikan Yaylası: Antalya merkeze 30 kilometre uzaklığındaki Feslikan Yaylası’nda kış mevsiminde kar keyfini yaşamanız mümkün. Denizden 1800 metre yüksekliğe kurulan Feslikan, Yörük geleneğini yansıtan yayla örneklerinden biridir.

Korkuteli: Antalya’nın kuzeybatısında ve iç kesiminde yer alan Korkuteli, antik kentleri, ören yerleri ve tarihi eserleri ile görülmeye değer yerlerden. Kış mevsiminde Korkuteli’nde kar keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.