Ankara’da kaçış oyunları etkinlikleri nerelerde var?

Birçoğunuz belki bilgisayardan biliyordur Evden Kaçış Oyunlarını. Ancak şimdi bu oyunların sanal dünyadan gerçek dünyaya uyarlanmışları bulunuyor. Gerçek ile kurgunun ortasında bir ev. Her şey bir anahtar, şifre ya da ipucuna bağlı. Ankara’da kendinizi bir filmin kahramanı gibi hissedeceğiniz bu oyunların mekanlarını sizler için araştırdık;
Secret House: Ankara’da bulunan Secret House evden kaçış oyunu oldukça özel bir senaryoya sahip. “Alamut Efsanesi” isimli senaryoya göre tarihin en gizemli liderlerinden olan Hasan Sabbah’ın kalesinde mahsur kalıyorsunuz. Sırlarla dolu bu kalede fedailere yakalanmadan bir an önce kaçmalısınız.
Adres: Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. Alev Apt. No:14/5 Çankaya (Nevalem Cafe Üstü) Ankara

Zamana Karşı: Psikopat bir fidyeci tarafından kaçırılıp karanlık bir eve hapsedildiniz. Daha öncede fidye uğruna onlarca rehine kaçırılmış ve aynı evde hapsedilmişlerdi. Rehineler kaçmanın yollarını aramışlarsa da evden kaçmak kolay değildi. Her seferinde rehineler özgürlüğe bir adım daha yaklaştılar fakat başarabilen olmadı. Geride sadece ipuçlar ve şifreler bırakabildiler. Fidyeci kılık değiştirerek yeni rehinelerin peşine düşmek için evden ayrılmıştır. Fakat sizin kelepçenizi zincire bağlamayı unutmuştur. Tekrar eve dönmesi için sadece 1 saatlik süre vardır.
Adres: Göksu Mh, Ankara, Türkiye

Tik Tak Korku Evi: Heyecan gerilim ve korkuyu yaşayabileceğiniz 1 saat sizlere çok farklı bir dünyadaymışsınız gibi gelecektir. Ekibinizle bu kaçış oyunu heyecanını sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Bu evde sadece kilitli kapıları açmanız yeterli olmayacak.Unutmayın ki bu hikayenin adı ”Onlar” ve onlar kurbanlarını arıyorlar.
Adres: Yeni Batı Mahallesi 2360 Sokak No:8/7 Batıkent Yenimahalle / Ankara

Thescape: Sizi çocukken kapısına yaklaşamadığınız gizemli evin içine çağırıyoruz. Hani bahçesine ağır ağır ilerleyip en ufak çıtırtıda geriye kaçıp, perdesi kıpırdadığında ardındaki karanlığa binlerce yüzlerce suret hayal ettiğiniz o eve.. Kim bilir belkide bu kez perdeleri aralayan kahraman sen olacaksın.
Adres: Bahçelievler 3.cadde No:119
Track The Key: Arkadaşlarınızla kamp yapmaya gidersiniz, ya da ev partisi verirsiniz. Her şey çok iyi giderken birden kapılar kapanır ve esrarengiz olayların ardı arkası kesilmez. Sesler, gölgeler, ipuçları… Tüm bunlar sadece filmlerde mi olur sanıyorsunuz? Efsaneleri gerçek hayata uyarlayan ve 60 dk. boyunca seni kendine hapseden bir evdesin. Korkma! Bu efsanenin kahramanı sensin!
Adres: Yukarı bahçelievler mahallesi 72.sokak 6/2

4ESC: Heyecan, gizem ve bulmaca dolu bir odadan kaçış oyununa hazır mısınız? 4ESC, ilk oyunu olan “ALITRO” ile siz oyun severleri merakla bekliyor! Tüm dünya “ALİTRO” nun peşinde ve sen “ALİTRO” mineraline ve dahası formülüne çok yakınsın. Geçen sürede 2 ihtimalli bir oyun içerisinde olacaksın. Çeşitli tercihler yapacaksın. Mineral ve formülü bulup kaçırabilmen için çeşitli donanımlara ihtiyaç duyacaksın.
Adres: Kültür Mah. Mithatpaşa Cad. Orkide Apt. No:61 Kat:5 Daire :9

Kuytu: Oyunculara tanınan bir saatlik süre içerisinde ipuçlarından yararlanarak şifrelerin çözülmesi gereken bir oyun olan odadan kaçış, hem eğlence hem de adrenalin taşıyan bir aktivitedir. Fiziksel güce ihtiyaç olmayan bu oyunda, odaya girenlerin kilitleri açabilmesi için akıllarını kullanmaları gerekmektedir.
Adres: Tunus Caddesi No: 49 Çankaya
Sherlock: Sherlock Ankara düşünmeye, dikkate ve odaklanmaya dayalı bir evden kaçış oyunudur. 2-5 kişilik gruplarla oynanır. Grup olarak eve girdiğiniz anda oyuna başlamış olursunuz. Eve girdiğinizde oda kapılarındaki çeşitli kilitler ve karanlık bir ortam sizi karşılar. Oyunda hedef 60 dakika sürede ipuçlarından yararlanarak görevleri tamamlamak ve evden çıkabilmektir.
Adres: Bahçelievler 7. cadde 51/3