Ankara’da en lezzetli çorba nerelerde içilir?

Hiç şüphesiz ki herkes çorba sever, ister soğuk kış günlerinde olsun isterse sıcak yaz günlerinde. Türk mutfağının vazgeçilmez damat tatlarından olan çorba keyfini yaşamak için kimi zaman mekan arayışı içine gireriz. Biz sizi bu dertten kurtarıyoruz ve Ankara’nın en lezzetli çorba yapan mekanlarını sizlere sunuyoruz;
Devrez: Ankara Küçükesat’ta Esat Caddesi ve Reşit Galip Caddesi’nin kesişim noktasında yer alan Devrez, menüsünde kebap ve diğer Türk yemeklerini de barındırıyor. Sadece mercimek çorbası vardır, yarım veya tam olarak seçebilirsiniz. Bakır tabak, tahta kaşıklar ve bol tereyağı ile birlikte masaya gelen Devrez’in mercimek çorbası, oldukça doyurucu bir lezzet.

Beykoz Paça ve İşkembe: Hoşdere ve Gölbaşı’nda olmak üzere iki şubesi bulunan işletme, 9 farklı çeşit çorbası ile hizmet veriyor. Ankara’da çorba içmek isteyen gündüz ziyaretçilerinin tercihleri genelde mercimek ve sebze çorbasıyken, gececilerin ise daha çok işkembe ve tuzlama oluyor.

Rumeli İşkembecisi: İkinci şubesini Bestekâr Sokak’ta açan Rumeli İşkembecisi, menüsünde yer alan her seçeneği oldukça iyi yapıyor. Fakat çorbalarının tadına baktığınızda, hiç tereddüt etmeden çorba konusunda çok daha iddialı olduklarını anlıyorsunuz.