Amsterdam’da kahvaltı yapılabilecek mekanlar!

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı birçok insan tadını çıkara çıkara yapmak ister. Özellikle biz Türkler için bu öğün vazgeçilmezdir. İşte Amsterdam‘da Türk kahvaltısı özlemi çekenlerin gitmesi gereken mekanlar:
1)Theatercafe Mozaiek: İstanbul kahvaltı masalarının Amsterdam’daki adresi olan bu cafede özlediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Üstelik çay da sınırsız!
2)B&B Lunchroom: Vitrinindeki muffinleri, cupcakeleri ve sandviçleriyle Hollandalıların özellikle öğle saatlerinde en çok geldiği mekanlardan biri olan B&B Lunchroom, turistlerler için de, sık kullanılan bir yürüyüş rotasında olması sebebiyle lezzetli bir mola noktası veya yola çıkmadan önce iyi bir kahvaltı noktası olabilir.

3)Koffiehuis de Hoek: Ucuz kahvaltı imkanı sağlayan geleneksel bir Hollanda kafesidir. Sabah kahve eşliğinde çıtır sandviçler, omlet veya krep yiyebilirsiniz. Birçok çeşidi bulunan yumurtalı ekmekleri de çok lezzetlidir.
4)Letting: Sabah kahvaltı ve öğle yemeği için iyi bir seçenek olan Letting’in ev yapımı reçelleri ile servis edilen geleneksel Hollanda usulü yumurtalı ekmekleri enfestir.