Alanya tatilinde hangi plajlara gidilir?

Geniş kumsallardan oluşan ve Mavi Bayraklı olan Alanya plajları, Akdeniz’in en güzel kıyılarından birine sahiptir. Alanya’da çok fazla plaj bulmanız mümkün. Sahillerini gören herkesin hayran kaldığı, göz alıcı bir renk cümbüşüne sahip olan Alanya’nın en çekici plajlarını sizler için listeledik;
Kleopatra Plajı: Kleopatra plajı Alanya’nın tarihi Yarım adasının Batısından Damlataş plajının bitimi ile hemen başlar ve 2 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Plajın yarımadaya doğru uzanan ve iri taşlardan oluşan küçük koyu Kleopatra adıyla anılır. Kleopatra plajı; denizinin ve sahilinin altın renkli kumu olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi 8-10 metreye kadar sığ olması başlıca özelliklerindendir. Mavi bayraklıdır.

Damlataş Plajı: Damlataş Plajı, Alanya’nın batısında ve dünyaca ünlü Damlataş Mağarasının önünde bulunan mavi bayraklı bir plajdır. Suyunun berraklığı ile ünlüdür.

Portakal (Oba) Plajı: Portakal Plajı, masmavi Akdeniz sularının incecik ve altın sarısı kumlarla birleştiği doğa harikası bir plajdır. Antalya’ya bağlı Alanya’nın Oba beldesinin doğu kıyılarında bulunan bu muhteşem plajın uzunluğu 1 kilometre kadar olup mavi bayraklıdır.

Ulaş (Emirgan) Plajı: Bu plaj, ince ve kayasız kumu, dalgasız ve taşsız deniziyle ünlüdür. Bu çekiciliğine rağmen fazla kalabalık olmayan bu plaja mutlaka gitmelisiniz.

İncekum Plajı: Denize kadar inen ormanlık alanları, yavaş yavaş derinleşen kristal berraklığındaki denizi ve vücuda yapışmayan incecik kumu ile oldukça çekici bir plajdır. Deniz yaklaşık beş metreden sonra yavaş yavaş derinleşmeye başlar.

Keykubat Plajı: Mavi bayraklı tertemiz denizi ve iyi düzenlenmiş uzun kumsalı ile Keykubat Plajı, Begonvil Plajı adıyla de bilinmektedir.