Aileniz ile İtalya’da unutulmaz tatil!

Bugün özellikle ailenizle seyahat edebileceğiniz bir tatil önerisinde bulunacağız. Çocukların spagetti, pizza, dondurma gibi sevdiği ve ebeveynlerin tarih, sanat, alışveriş konusunda hevesli ne varsa İtalya tatili ailenizle tatil için mükemmel bir yer. Çocuklarla seyahat her zaman tam ve dikkatli bir planlama gerektirir. Gidilecek yerlerin yakınlığının yanı sıra içeriğinin çeşitliliği, ailenizin tüm üyeleri için keyifli ve kaygısız bir tatil sağlayabileceğine inanıyoruz.

Neden İtalya’ya gitmeli?
İtalya tatili çocuklu seyahat için en keyifli deneyimlerinden biri olmakla beraber, İtalya ailelere karşı dostça bir yaklaşım içerisindedir. İtalyanlar çocuklara karşı özel bir ilgiye sahiptir. Yolda giderken çocukların birçok yaşlı bayan tarafından dikkat çekmesi ve yardım etme eğiliminde olduklarını görebilirsiniz. Ve bu İtalyanların çocuklarınıza karşı şaşkın bakışları sizleri tedirgin etmesin. Hatta konaklayacağınız otellerde garsonlar genellikle çocuklara özel bir ilgi gösterirler.
Ne zaman İtalya’ya gitmeli?
Bir aile gezisi için sıcaklık açısından en rahat Mayıs-Ekim ve Eylül ayından itibaren İtalya’da kalmak için mükemmel bir zamandır. Ayrıca Roma’da Noel ve festival günlerini takip ederek güzel ve süslemeleri ile unutulmaz bir deneyim olabilir. Tabii ki kışında ünlü dağ köyleri en ünlü Cortina d’Ampezzo gibi tatil için adres olabilir.