Ahşap evlerde konaklamak isteyen tatil severler için 5 muhteşem yer!

Klasikleşmiş otel yerine doğayla iç içe olmak isteyenler için göl kenarındaki ahşap evlerde muhteşem bir seçenek. İşte Türkiye’de tatil yapabileceğiniz harika ahşap evler…
1)HAYITBÜKÜ AHŞAP EVLERİ DATÇA
Datça, tatilinizi geçirmek için muhteşem yerlerden sadece bir tanesi. Eşsiz güzellikteki denizine 50 metre uzaklıkta yer alan Hayıtbükü’nde bulunan bu ahşap evler, kafasını dinlemek isteyen, gürültü ve kalabalık çekemeyen herkesin tercihi arasında. Ağaçların arasından kuşların cıvıltısı huzurun başka bir tonunu fısıldıyor adeta. Yaz tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel tatil yörelerinden olan Hayıtbükü kapılarını açmış sizi bekliyor.
2)SEA VALLEY BUNGALOWS KABAK KOYU
Deniz’e sıfır olan ahşap evleriyle adeta gidenleri büyüleyen Sea Valley Bungalows’da tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Denizde uzun ve temkinli dalışlar yaparak gizemli mağaralara ulaşabilirsiniz. Sabahları uyanıp dünyanın en ünlü yürüyüş yollarından biri olan Likya Yolu Faralya”da doğanın ve temiz havanın içerisinde yürüyüş yapabilir, ister açık ister kapalı mekanda kahvaltınızı kuş ve dalga sesleriyle yapabilirsiniz.
3)KARACA DAĞ EVLERİ – İZMİT
Burası o kadar sessiz ki sadece yaprak hışırtıları ve kuş seslerini duyuyorsunuz. Özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilen Karaca dağ evlerinden o muhteşem doğayı izleyebiliyorsunuz. Yürüyüş yapmak için uzun ve bol yeşillikli yolları olan bu yerde sevdiklerinizle harika vakit geçirebilirsiniz.
4)VİLLA DE PELİT OTEL – AYDER
Tamamen yeşil doğadan oluşan villa de Pelit otelde Karadeniz’in organik kahvaltısının ve gerçek çayın tadına bakabilirsiniz. Özellikle doğa fotoğrafları çekmeyi sevenler için cennet gibi bir yer. Ahşap evinizin penceresinden bile harika kareler yakalayabilir, doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
5)SAKİN VADİ WİNEHOUSE OTEL – ORHANİYE
Sakin vadi’de yılın istediğiniz her zamanı tatil yapabilirsiniz. Plaja sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu yer tamamen yeşil ağaçlar arasında yer alıyor. Sabahları taze poğaça kokularıyla uyanıyorsunuz. İster kahvaltıdan önce ister kahvaltıdan sonra plaja gidip güzel suyun tadını çıkarabilir, ahşap evlerin içinde her türlü ihtiyacınızı giderecek araçlar da bulabilirsiniz.