Adıyaman’da piknik yapılacak yerler!

Açık hava etkinlikleri; rahatlama ve huzur demek! Bu hafta sonu tatilinizi piknik ile değerlendirmeye ne dersiniz? İşte Adıyaman’ın piknik yapılacak en iyi yerleri;
Değirmenbaşı Mesire Yeri: Değirmenbaşı, Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı bir doğal güzelliktir. Kahta ilçesine bağlı Kocahisar köyüne sadece 1 kilometre uzaklıkta olan Değirmenbaşı, burada bulunan çayın vadisinde bulunur. Kayalıkların arasından süzülüp gelen suyu, burada bulunan yeşil ve temiz alanı ve etraftaki tarihi ortam Değirmenbaşı’nı önemli bir yer haline getiriyor.

Karadağ Mesire Alanı: Adıyaman İli, merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan Karadağ Mesire Alanı, dinlenme ve eğlenme amaçlı gelecek olan ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik büfe, kır gazinosu, pişirim fırını, yağmur barınağı, Adıyaman ve Atatürk Barajının muhteşem görünümünü seyredilmesi için tasarlanan seyir terası ile muhteşem bir yerdir.

Alidağ Mesire Alanı: Adıyaman İli merkez ilçe sınırları içerisinde Adıyaman’a 7 km uzaklıktadır. Ali dağı mesire yeri orman, dağ, kırsal alan, kentsel yerleşim peyzajlarına sahip olan bu kaynak değerleri yanında manzara seyir terasları, piknik alanları ve barındırdığı klimatik özellikleri ile önemli bir rekreasyonel potansiyele sahip olup alanda bulunan ziyaretçilerin zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağı bir huzur ortamına sahiptir.