ABD vizelerinin askıya alınması ile ilgili merak edilenler!

Geçtiğimiz günlerde ABD Büyükelçiliği skandal karara imza atarak Türkiye’den vize başvurularının durdurulduğunu açıklamıştı. ABD’nin Türkiye’den yapılan vize başvurularını askıya almasının ardından, hali hazırda vize işlemlerini tamamlamış ancak konsolosluktaki randevusunu bekleyen pek çok kişinin durumu da merak konusu olmuştu. İşte ABD vizelerinin askıya alınması ile ilgili merak edilenler;
Vizelerin askıya alınmasından etkilenecek misiniz?
Eğer vizeniz varsa veya vize başvurusu yapıp askıya alma kararından önce vize onayınız geldiyse bu karardan etkilenmeyecek ve ABD’ye seyahat edebileceksiniz. Fakat vizeniz yoksa şu an için Türkiye’den vize başvurusu yapmanız ve dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmeniz mümkün olmayacak. Ancak ABD’ye yerleşme amacı taşıyan göçmenlik vizesi başvuruları bu karardan etkilenmeyecek.

Green Card başvurularını etkileyecek mi?
Green Card, göçmenlik yasasıyle şekillendiği için vize başvurularının askıya alınması Green Card’a yönelik başvuruları etkilemeyecek.
Türkiye dışından ABD vizesine başvurabilir misiniz?
Özel bir düzenleme olmaması halinde sadece yurtdışında ikameti bulunan Türk vatandaşları yurtdışında ABD vizesine başvurabilecek.