2018’de mutlaka gitmeniz gereken uluslararası etkinlikleri keşfedin!

Kaçırmak istemeyeceğiniz ve dünyanın her yerinde sabırsızlıkla beklenen uluslararası etkinliklerden oluşan bir liste derledik;
Sizlerin de kesinlikle gitmenizi tavsiye ederiz.
İtalya, Venedik’te Carnevale di Venezia
Karnaval, yani Büyük Perhiz’den önceki büyük parti, 11. yüzyıldan beri İtalya’nın her tarafında kutlanıyor olsa bile en heyecanlı ve coşkulu kutlamalar, San Marco Meydanı’ndaki havai fişek gösterilerini izleyebileceğiniz ve o ünlü sayısız maskeli baloya katılma fırsatı bulabileceğiniz tüm güzellikler Venedik’te gerçekleşiyor.

Tayvan’da Fener Festivali
Tayvan Fener Festivali, Ay Yeni Yılı’nın ilk dolunay esnasında gerçekleştirilir elektrikli fenerler ve halk gösterilerinden, festivalleri ve geleneksel etkinliklere kadar içinde barındırır. Pingxi’de eskiden köydeki insanlar kağıttan fenerleri gökyüzüne doğru salarlardı; Günümüzde ise aynı şeyi halk ve ziyaretçiler insanlara uğur getirsin diye yapıyor.

ABD, New Orleans’ta 300. yıl dönümü kutlamaları
New Orleans aslında bir parti şehri olarak bilinmektedir. 2018’de partiler şubat ayında Mardi Gras’ın ardından uzun bir süre devam edecektir. Çünkü şehir 300. yıl dönümünü özel etkinlikler konserlerle, havai fişeklerle harika bir şekilde kutlayacaktır. Kısaca ünlü Mardi Gras geçit törenlerine katılma fırsatı bulamazsanız çok ucuz fiyatlarda sizleri çok fazla şey bekliyor.

Hollanda, Amsterdam’da Kral Günü
Şehrin nüfusunu tam olarak ikiye katlamış dev bir sokak partisiyle Hollanda kralının kutlandığı Amsterdam’daki Kralın doğum günü için bavulunuza portakal rengi kıyafetlerinizi koymayı unutmayın. Burada eğlenceler bir önceki geceden başlıyor ve satıcılar, pazar tezgahları ve ünlü kanallardaki tekne partileri ile kutlamalar ertesi güne kadar bomba gibi devam etmektedir. Enerjinizi yüksek tutun ve partide sizler de eğlenin.